Hearts Of Iron 4 Hileleri – Hepsi

42
34.056 Kez

Hearts of Iron 4 çıktı ve oyunseverlerin beğenisini kazanıyor. 2. Dünya savaşını en gerçekçi şekilde yaşamak istiyorsanız mutlaka sizde deneyin.

Hileleri yazmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey bu hile kodlarını çalıştırmak için é tuşuna basmanızdır. Bir diğer önemli detay ise bu hilelerin IronMan Modunda çalışmadığıdır.

Hearts Of Iron 4 Hileler :

manpower = 10 Milyon İnsan Gücü
pp = 999 Politik puan ekler

Politik puanlarla ülke hedefleri, siyaset adamlarını ülkenizde tutmayı sağlarsınız.
research all = Bütün araştırmaları tamamlar.

Araştırma ağacındaki bütün araştırmaları gerçekleştirerek rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar.
xp = 999 Bütün Tercübe Puanlarından Ekler.

Yeni ordu kurmak yada düzenleme yapmak istiyorsanız XP’ye ihtiyacınız olacak.
instantconstruction = Anında İnşa(Fabrika, Hava Savunma vb.)

Bayağı uzun süren fabrika yada altyapı inşaatlarını anında tamamlamanızı sağlar. Asker üretiminde geçerli değildir.
fow = Savaş Sisini ortadan kaldırır.

Savaşta rakibin üniteleri gizlidir. Bu gizlenmeyi ortadan kaldırır.

civilwar [<ideology>] [<target country tag>] = İç Savaş çıkartır.

Ülkelerde siyasi karışıklığa neden olur. örnek kullanımı civilwar fac tur yazdığınızda Faşistler Türkiye’de ayaklanır.
winwars = %100 Savaş puanı kazanırsınız.

Savaşı kazanmanızı sağlayan ve savaş sonları toprak paylaşımını sağlayan savaş puanı ekler.
allowdiplo = Bütün Diplomatik işleriniz tamamlanır.
add_equipment [amount] [type] = Ekipman Ekler.Örnek kullanımı ise add_equipment 200 Sonderkraftfahrzeug 251/20. Üretim kısmından ekipmanın tam adını öğrenebilirsiniz.

annex [ülke kodu] = Hedef ülkeyi ele geçirirsiniz. Örnek kullanımı annex USA yada annex d01, annex GER, annex TUR, annex FRA, annex ITA. Genellikle ülkelerin ilk üç harfidir. Fakat bazı durumlarda kısaltmaları geçerlidir.

updateequipments = Yeni bir teknolojiyi araştırdığınızda değişen asker eşyalarını anında günceller. Örneğin silah araştırması yaptınız ve silahların seviyesi arttı hemen bunu yazarak askerlerin silahlarını daha yeni teknoloji olan silahlarla değiştirirsiniz.

add_core [bölge idsi] = Bu kod sayesinde hedef bölgeyi yıllardır sizin vatandaşlarınızın yaşadığı bölge olarak atayabilirsiniz. id’leri aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

remove_core [bölge idsi] = Bölgedeki vatandaşlığınızı kaldırabilirsiniz. Yukarıdaki kodun tam tersidir.

instant_prepare = Deniz çıkarması yapacaksanız beklemek gerçekten sıkıcı. Gerekli şartlar ve konvoyların hazır olması çok uzun sürüyor. Bu kod sayesinde birliğinize çıkarma emrini verdikten saniyeler sonra karşı taraftasınız. Yani anında deniz çıkarmalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Focus.AutoComplete = Ülke hedeflerinin tamamını tamamlar. Her bir hedef 70 gün sürdüğü için bu kod sayesinde rakiplerinize fark atabilirsiniz.Not: Kullanımı test edilmiştir. Hileyi yazdıktan sonra Focuslara başla demeniz gerekmektedir. Başla dedikten hemen sonra focus tamamlanacaktır. Bütün focusları tek tek açtıktan sonra kodu tekrar girin ve focusların hemen tamamlanma özelliğini kapatın aksi halde rakip ülkelerde bu hileyi kullanacaktır.

combatsound = Savaş zamanı çalan müziği çalmaya başlar.

nextsound = Sonraki şarkıyı çalar.

annex Ülke Tagı = O Ülkeyi ele geçirirsiniz bütün bölgeleri sizin denetiminize geçer. Örnek kullanımı annex USA, annex ENG, ülke id ve tadlarını aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

Ülke İd ve kodları tam listesi için tıklayın.

Geçiçi Asker Üretim Hilesi:
Oyunun kurulu olduğu dizini açın. (Masaüstündeki Simgeye Sağ tıkla ve Dosya Konumunu Aç. Steam üzerinden satın alydısanız D:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Hearts of Iron IV). Oyunun kurulu olduğu dizinde bulunan COMMON klasörünü açın. ardından UNITS klasörünü açın ve hızlı çıkmasını istediğiniz ünitenin dosyasını Not Defteri ile açın.

Örneğin infantry dosyası bizim piyade birliklerimizin olduğu dosya. Bu dosyada bulunan training_time = 90 yazan yeri training_time = 10 ile değiştirdiğinizde birlikleriniz 10 günde eğitilecektir. Yalnız şunu unutmamak gerekir, birliklerinizi Topçu ve destek üniteler ile geliştirdiyseniz o destek birimlerin üretimi için gerekli malzemeyi ve eğitim süresini beklemek zorunda kalacaksınız. Bunun içinde yine artillery, anti_tank gibi dosyalarda  training_time = 120 yazan yerdeki süreleri kısaltabilirsiniz.

Not: Bu hile bütün ülkelerde geçerli olacaktır. Ayrıca dosyalarda bir takım değişiklik yapılacağı için dosyalarınızın yedeğini almanızı öneririz.

Şuan anında asker üretim hilesi malesef yok ama bulunduğunda yazımıza eklenecektir. Hoi4 hileleri için tek yapmanız bu sayfayı takip etmek.. Bu arada Hoi 3 hileleri hoi4’te çalışmıyor.

Paylaş
Bilgisayar oyunları için Mod, yama, harita, dlc, eklenti ve daha fazla içeriği paylaştığımız websayfamızdır. Oyunmodlari.com test ettiği binlerce içeriği ile bu alanda lider sayfalardan birtanesidir. Sizde Oyunmodlari.com sitesine kendi yaptığınız yada çok hoşunuza giden anonim bir içeriği ekleyebilirsiniz.

42 YORUMLAR

 1. İnşaat hilesi ve araştırma hileleri ai içinde çalışıyor onu farkettim. İnşaat hilesini açar açmaz çünkü dünya tansiyonu bir anda yükselmeye başladı

  Acaba bu durumu yaşamayacağımız sadece player için geçerli olan bir hile mevcut mudur veya nasıl yapabiliriz ?

    • İnşaat hilesi ve teknoloji hilesini yazmadan önce oyunu duraklatın. Hileyi yazın. Oyunu başlatmadan inşaatleri ve teknolojiyi açın ardından işiniz bittikten sonra aynı hileleri konsola tekrar girin ve hilelerin etkilerini kapatın. Daha sonra oyuna devam edebilirsiniz. Böylece Ai hilelerden etkilenmez.

  • asker hilesi şuan malesef yok ama bi yöntem verebilirim size fakat bunuda yine diğer ülkelerde aynı sürede geliştirecektir askerlerini bu nedenle kullanmayabilirsiniz.

   Yöntem : Oyunun kurulu olduğu dizine girin common klasörüne daha sonra units klasörüne girin ardından süresinin kısalmasını istediğiniz askeri birliğin dosyasını açın örneğin piyade infantry dosyasını not defteri ile açın training_time değerini 1 e düşürürseniz askerleriniz bir günde eğitilecektir.

  • hileyi yazdıktan sonra bir focus gerçekleştirmesi başlat bakalım ne kadar sürede tamamlayacak birde hileyi yazdıktan sonra etki yaratıyormu örneğin Nazilerin Avusturyayı İlhak ettiği bir Focus var A ile başlayan hileyi yazdıktan sonra Avusturyayı ilhak ediyormu bi bak kardeşim..

  • Hocam Öncelikle askeri fabrikaya ihtiyacın var üretim kısmından tank simgesine tıklayacaksın ordan üretim yapmak istediğin tankı seçeceksin ve en az 1 adet fabrikan olacak ayrıca malzemen eksik ise o malzemeleri temin edeceksin aksi halde üretim gerçekleştiremezsin

  • herhangi bir generalin bölüğünün içinde bulunan 1 yada daha fazla asker seç bir liman bölgesine yanaştır sonra asker çıkaracagın yerle askerlerinin bulundugu yer arasındaki deniz bölgelerini düşman donanmalarından temizlemeli ve kendi donanmanla korumalısın sonra bulundurdugun askerilerinin ustune bas az aşşada komut emirleri var en sagdakine bas sonra askerlerinin oldugu yere sol tık yap çıkacakları yere sag tık yap sonra arada beyaz ok işareti belirecek anlarsın sonra o oka gotur mauseyi orda hazırlanmalarına kalan gunler yazıyo askerlerin hazırlanmaları için belli bir zaman gerek o zaman geçene kadar bekle son olarak hazır olduklarında altta askerlerinin baglı oldukları genarelin resminin ustunde kırmızı bir buton onun yanındada bir ok gorceksin o oka bas ve işlemi başlat sonra o beyaz okun parçalı bi beyaz oka donustugunu gorcen sonrada eger istikametin oldugu deniz bolgelerinde dusman gemisi yoksa ve askerlerin hazırsa ve seninde yeterli sayıda konvoyun envanterinde bulunuyorsa kısa zamanda çıkarman gerçekleşir eğer çıkaracagın yerde dusman askerleri varsa bu işlem biraz uzayacaktır cunku çıkarma sırasında bir savaş yaşanacaktır

  • konsola “tdebug” yaz ve bir bölgene farenin imlecini getir (tıklama) orda en yukarda 3 haneli büyük harflerle birşey yazıcak mesela Türkiye-TUR

  • merhabalar, kardeşim oyun normalde 1949 yılında sona eriyor ama bu süreyi uzatabilirsin. Yapman gereken Oyunun kurulu olduğu dizini aç içerisinde COMMON isimli bir klasör var ona gir ordanda DEFINES klasörünü aç. bu klasörün içerisinde 00_defines.lua dosyası var bunu Not defteri ile açıp içerisinde bulunan END_DATE = “1949.1.1.1” değerini 1949 yerine 2000 yapabilirsin. Hoi4 Sure Uzatma

CEVAP VER