Minecraft Hileleri

6 ay önce Yorum Yok 235 Gösterim   M

Piksel piksel bir dünyada etrafınızdaki herşeyi kazıp biçerek ilerlemek ve sınırınızın sadece hayalgücünüz olacağı yapıtlar ortaya çıkarmak ister miydiniz?

Markus Person (bilinen takma ismiyle Notch) isimli bağımsız oyun yapımcısı da bu soruyu kendisine sormuş olacak ki Minecraft isimli bir yapım ortaya koymuş. Teoride güzel duran ancak pratikte hata yapılması çok müsait bir fikri o kadar kaliteli işlemiş ki Minecraft’ın tüm oyuncuların dikkatini çekmesini sağladı.

Oyun hakkında hiçbir şey bilmeden başına oturacak olursanız, ilk açtığınızda “neredeyim ben” sorusunu kendinize sorabilirsiniz. Görsel anlamda bazı oyunculara ilk etapta kötü gelecek grafikler, pikselllerin arasından bakmayı başardığınız zaman sizler için harika bir görsel sunuma dönüşecek.

Tabii ki Minecraft bizlere kendini grafikleriyle beğendirmeye çalışan bir oyun değil. Oyunun vurucu noktası üretim kısmı. Bir evren düşünün ki neredeyse herşeyi parçalayıp envanterinize katabiliyorsunuz. Üstelik parçaladığınız bu eşyalarla ne yapmak istiyorsanız onu yapabilirsiniz. İster bir şato, ister ekmek tarlası, isterseniz de şelale… Tek ihtiyacınız olan şey doğru eşyalar ve doğru şemalar.

Oyundaki eşyaları birleştirerek yeni eşyalar çıkarabiliyorsunuz fakat bunun için eşyaları doğru şemada dizmeniz gerekiyor.

Minecraft hile kodları‘nı (Minecraft Admin Kodları) kullanmak için oyun içerisinde “t” tuşuna basın ve ardından yaratıcı moda geçişinizi sağlayın. Yaratıcı moda geçmek için /gamemode 1 yazmanız yeterlidir. Ardından aşağıda vermiş olduğumuz Minecraft hile kodları‘nı yazarak yapmak istediğinizi en hızlı şekilde yapın.

 

XP 5000 seviye atlamanıza yarar

gamemode 1 yaratıcı moda geçmenizi sağlar.

gamemode 0 SURVIVAL HAYATTA KALMA MODUNA GEÇERSINIZ /kill intihar etmenizi sağlar

TOGGLEDOWNFALL sağnak şekilde yağmur yağmasını sağlar. Durdurmak isterseniz TOGGLE DOWNFALL OFF yazın.

TIME SET 5 SAATI 5 YAPAR

TIME ADD 5 SAATE 5 EKLER

HELP  hileleri gösterir.

HELP 2 Diğer hileleri gösterir.

give op adı (item numarası) (item sayısı en fazla 64) = İtem alırsınız

tp (ışınlanacak karakter nicki) (yanına ışınlanacak karakter nicki) = Birisini ışınlayabilirsiniz

op nick = Birisini op yapabilirsiniz

deop nick = OP birinin opluğunu bitirebilirsiniz

kick nick = Birisini kicklersiniz

ban nick = Birisini banlarsınız

pardon nick = Birisin banını açarsınız

stop = Serveri kapatırsınız

kill all mobs = Herkesi öldürürsünüz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir