Özel

Bounty Train İpuçları

Bounty Train, Amerika iç savaşı dönemlerinde ülkenin demir yolu ile tanıştığı anlara tanıklık edeceğiniz eğlenceli bir oyundur. Bu oyunda nasıl başarılı olursunuz biraz onlara değinelim dedik bu yazımızda. Oyun bize verilen bir trenle bir şehirden diğer şehre kargo veya yolcu taşımacılığı gerçekleştirebileceğimiz fakat tehlikeli tren yolunda Kızıldereliler yada yağmacılara karşı treni korumamızın gerekebileceği üstten yönetmeli strateji oyunudur.

Bu nedenle gerçekten zor bir oyun olup biraz inceliklerini bildikten sonra zorluklara karşı kolay bir şekilde mücadelenizi vereceksiniz.

1-) Yağmaya Karşı Koyma

Trenle seyahat esnasında yağmacılar size saldırmış ve belirli bir mesafe saldırının devam edeceği gerçeği ile karşı karşıyasanız bunun için yapmanız gereken tam güçle treni belirlenen mesafe kadar zararsız şekilde geçirmeniz. Bu nedenle bütün elemanları trenin ön kısmında kömür atmaya yönetmelisiniz. Vagona sızan yağmacıları da uğraştıracak hamleler gerçekleştirip bir an önce mesafeyi katetmeniz gerekecek.

İkinci bir yöntem olarak yağma esnasında treni durdurup bütün yağmacıları öldürerek ilerlemek. Bu yağma esnasında kaç yağmacının olduğunu bilmediğimiz için aslında riskli bir yöntem. Bu nedenle bunu sizlere tavsiye etmiyorum.

bounty_train_02

2-) Kızılderelilerin Yol Kesme Saldırıları

Bir Diğer saldırı türü kızılderelilerin tren yolunu tıkayıp yolumuzu kestikleri saldırı. Böyle bir saldırı ile karşı karşıya iseniz yolun kesileceği yere oldukça hızlı bir darbe vurup treni biraz daha ileri taşımalısınız. Ardından bütün elemanları arka vagonlara yerleştirip hızla Kızılderelileri ortadan kaldırmalısınız.

3-) Ticarette Para Var mı ?

Ticarette tabiki para var. En fazla parayı alkol taşımacılığı yapacağınız Boston ve New york arasında kazanırsınız. Oraya ulaştığınızda kazandığınız paralar ile daha büyük yük kapasitesi olan yük vagonları satın almalısınız. Yanlız unutmayın lokomotifin gücü bu vagonu çekip çekmeyeceğini iyi kontrol etmelisiniz.

bounty_train_01

4-) Başka nasıl Para Kazanırım ?

Oyun içindeki şehir merkezlerindeki City Hall’lere tıklayıp görev alıp görevleri teslim ederek para kazanabilirsiniz. Aslında bu şekilde ilerlerseniz gerçekten size çok faydası dokunacak ve biran önce daha büyük daha kaliteli bir trene sahip olacaksınız.

5-) Askerler ? 

Oyun, iç savaş dönemini de yansıttığı için Kızıldereli ve yağmacıların dışında yol kesen askerlerde karşınıza çıkacak. Bu durum sizi çok fazla zorlayacağı için askerlerin kontrol altındaki bölgelerden uzak durmaya ve eğer mecbur kalırsanız bunu para karşılığında gerçekleştirmeye çalışın.

6-) Treni Nasıl Güçlendirebilirim ?

Trene silahlı vagonlar alarak güçlendirebilirsiniz. Makineli tüfek ve top yüklü vagon sayesinde saldırılara daha kolay karşı koyabilirsiniz.

Etiketler

kaz.uslu

Bilgisayar oyunları için Mod, yama, harita, dlc, eklenti ve daha fazla içeriği paylaştığımız websayfamızdır. Oyunmodlari.com test ettiği binlerce içeriği ile bu alanda lider sayfalardan birtanesidir. Sizde Oyunmodlari.com sitesine kendi yaptığınız yada çok hoşunuza giden anonim bir içeriği ekleyebilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı