İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Company Of Heroes İncelemesi

2. Dünya savaşı temalı, gerçek zamanlı strateji oyunu diyebiliriz Coh için. Savaşta kullanılmış tamamen gerçek birimleri yöneterek savaşın hikayesinde kendimizi bulduğumuz kampanya bölümlerinden oluşan tek kişilik oyunda kendimizi geliştirip çok oyunculu Company Of Heroes dünyasında yerimizi alabiliriz.

Company Of Heroes hikayesi savaşın başlarındaki nazi ilerleyişini oyuncu ile birlikte yaşamak ve stratejik noktaları ele geçirerek düşman birlikleri ortadan kaldırmaktır. Wermacht ve ss birliklerinin hava desteği ve panzer birliklerinin destekleri ile müttefik devletlerin ellerindeki toprakların kontrollerini nazi imparatorluğuna kazandırmak için hünerlerimizi göstermemiz gerekecek.

Müttefiklerin başarısızlıkları ile sonuçlanan Market Garden operasyonunu Nazi tarafından işleyerek tarihsel açıdan önemli çarpışmaları kullanıcının deneyiminde tekrarlattıran Company Of Heroes ek paketlerle Normandiya Çıkarması ve Caen’in kurtuluşunuda yansıtan hikayeleri içerisine  almıştır.

companyofheroes_incelemesi_2

Amaç, stratejik noktaları ele geçirerek insan gücü, petrol, metal gibi önemli içeriği elde etmek ve bu değerli içeriği yeni birimleri savaş  alanına çağırmada kullanmak, savaşın ortasında birim sayımızı arttırıp rakiplerimize üstünlük sağlamaktır. Savaş sırasında stratejik noktalar birçok kez el değiştirebilir. Bu nedenle bu noktaları koruyacak birimleri orada bırakmak kaybın önüne geçecektir.

Ayrıca savaşan askerlerin tercübe puanları ile özelliklerini geliştirebilirsiniz. Savaş alanında bulunan bütün birimler öldürdükleri asker kadar tercübe kazanmaktadır. Bu tercübeler ile birimlerin defans ve saldırı özelliklerini geliştirebilirsiniz. Dahası sizin kazanacağınız puanlarını teknoloji ağacını ilerletmek ve bu ilerlemeye bağlı olarak yeni birimleri savaş alanına çağırmak için de kullanabilirsiniz.

Kampanyalar büyük bir hikayenin parçalanmış ufak hikayelerinin bölüm bölüm işlenmesiyle oluşturulmuş. Bölüm geçtikçe yine haritanın devamındaki diğer hikaye karşınıza çıkacak. Bu da oyunun hikayesinin bütünlüğünü korumasına yardımcı olmuş. Bazı aynı nitelikteki oyunlar  bir bölümde Arden ormanlarını işlerken diğer bölümde Normandiya çıkarmasını işlemekte. Company Of Heroes’te bu yok. Buda kullanıcın konsantresinin dağılmasının önüne geçmektedir.

Her ayrıntı düşünülmüş oyunda. Köprü patlatmak için köprünün kolonlarına bomba döşemek, binaların içerisine girip askerlerin daha korunaklı bir mevkiden ateş etmeleri, hava desteği çağırmak veya topçu desteği ile hedeflenen bölgelerin vurulması, oyundaki dengenin sağlanabilmesi için limitli asker sayısı gibi.

2. Dünya savaşını strateji tabanlı oyunlarda oynamayı seven oyuncuların en zor bulduğu oyunlardan birtanesidir. Nazi tarafını yönetmemize ve hikayesini Nazi üzerine kuran oyun sayısı çok azdır. Sizde benim gibi Hitler manyağı iseniz bu oyun çok hoşunuza gidecek. Çok oyunculu versiyonda istediğiniz tarafı seçebilirsiniz. Ayrıca Company Of Heroes 2 İncelemesine de göz atabilirsiniz.

Ayrıca Bağlantılar;
Company Of Heroes %100 Save İndir(Opposing Fronts)

İyi Oyunlar !

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir