Özel

Cossacks 3’te iyi bir Oyuncu olmak için Ne Yapmalıyım ?

Cossacks 3, eğlenceli bir strateji olmakla birlikte bazen çokta can sıkabiliyor. Nedeni ise ani hızlı atlı baskınları. Bu baskınlar şehrinizden köylüleri ele geçirip rakibi çok kısa sürede gelişmeye müsait hale getirebiliyor.

2vs2 imkansız güçteki rakiplere karşı oynuyorsanız ve diplomatik merkezde açıksa oyunu kaybetmemeniz çok zor. Bu nedenle bazı tiyolarla daha iyi Cossacks 3 oyuncusu olabilirsiniz.

1.Şehrinizdeki binaları savunun

Şehirde kurduğunuz her binaya nöbetçi atın. Bu nöbetçiler etrafında çalışan işçilerin çalınmasının önüne geçecektir.

2. Topçu Kuleleri Dikin

Topçu kuleleri düşman atlı baskınlarını önlemek için en önemli savunma binasıdır. Diktiğinizde düşmanı önceden gözleyecek ve seviyesi yüksekse tek atışta akını gerçekleştiren atlıları ortadan kaldıracaktır.

3. En iyi Savunma Saldırıdır.

Düşman atak yapmadan önce sizi zayıf noktadan vurmak ister. Bu nedenle öncü birlikler göndererek siz onlarla uğraşırken gelişmeye devam eder. Siz öncülerle uğraşmak yerine oluşturduğunuz birliği şehrin ortasında bekletmeden düşmana yakın bir yere gönderin. Düşmanın dikkatini dağatacak ve oraya odaklanmasını sağlayacaktır.

4. O saldırmadan Siz Saldırın

Düşman size saldırdığında şehir merkezinize ulaşırsa oyun biter. O nedenle onun saldırısını yolda durdurup tekrar toparlanmasına fırsat vermeden saldırmalısınız.

5. Zayıf nokta Değirmen

Yiyecek çok önemli, o nedenle saldıracağınız alan düşmanın değirmenleri olacak. Çok fazla ordusu bile varsa değirmenlerini çalışamaz kılarsanız ordu teker teker yok olacak.

6. Kalite Kalitedir.

Hitler’in 2.Dünya savaşında söylediği bu söz stratejinin en önemli olaylarından biridir. Stalin “Miktar kalitedir.” demiş savaşı kazanmıştır ama gerçekten kalite çok önemli. Bu nedende ürettiğiniz askerlerin geliştirmelerini komple yapın.

7. 3-4-5 Değirmen Kurmak

Değirmen sayınız, geliştirmedende çiftçiliği yükselttiyseniz çok fazla gıda gelecek. Bu gıdayı satarak 5-6-7 ahır ve diğer askeri binalar kurabilirsiniz kısa sürede güçlü bir ordu elde edebilirsiniz.

8. Silahlar VS Mızraklar

İlkel olacak biliyorum fakat silahlı birimler demir ve kömür kullanır silahlı birim yerine mızraklı birimler kullanarak elde ettiğiniz demiri ve kömürü satabilirsiniz.

9. Düzenli ordunun önemi

Orduyu kesinlikle düzenli birlikler halinde oluşturun. Bir komutan birde gaydacı, birimlerin defans ve atağını arttırır.

10. Din adamlarından yararlanmak

Savaşa giderken mutlaka din adamları götürün. Askerlerinizin kısa sürede yok olmasının önüne geçer ve düşmana üstünlük kurmalarını sağlar.

11. Favori Ülkeniz

Kendinize favori bir ülke seçin ben Türkiye ve İskoçya ile oynuyorum :)

kaz.uslu

Bilgisayar oyunları için Mod, yama, harita, dlc, eklenti ve daha fazla içeriği paylaştığımız websayfamızdır. Oyunmodlari.com test ettiği binlerce içeriği ile bu alanda lider sayfalardan birtanesidir. Sizde Oyunmodlari.com sitesine kendi yaptığınız yada çok hoşunuza giden anonim bir içeriği ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı