En kaliteli mod indirme sitesi - Oyunmodları

Europa Universalis IV [İnceleme]

1 Beğeni Yorum
eu4

Sitemizde oyun inceleme bölümü açarak sizlere yeni çıkmış yada hiç duymadığınız ama incelemeleri okuduktan sonra neden daha önce oynamadım diyerek piman olacağınız paylaşımlar yapmaya devam ediyoruz :). Yeni kategorimize düzenli olarak içerik ekleyeceğiz. Bugün sizlere son günlerin revaştaki oyunu Europa Universalis IV oyunundan bahsedeceğim.Strateji oyunlarına düşkün olanların Total war serisine yada Diplomacy serisine nasıl gözü gibi baktığını iyi bilirim.Çünkü bende bir strateji oyun hastasıyım.

Bir zamanlar Heart iron serisine de sarmışlığım ve 1944 dediğinde oyun bittiği için isyanlarda ettiğim doğrudur :) . Şimdi Europa Universalis IV konusunda bu üç oyunun yer almasını açıklayalım. Europa Universalis IV oyunu bu üç oyunun harmanlanmış halidir. Dünya haritası üzerinde seçtiğimiz devletin bütün kontrolünü ele alıp diğer ülkelerle diplomasi pazarlıkları yapıp yada şavaş çıkartarak toprak ve zenginliğimizi genişletebiliyoruz.

Oyun belirli ana senaryolardan ibaret ama Osmanlı da oyuna dahil edilmiş hemde ilk kurulum dönemlerinde. Henüz İstanbul’un fethi gerçekleşmemiş ve bizi bekliyor. Zayıf bizansı tarihten silerek büyük bir osmanlı imparatorluğuna hazırlayabiliriz. Fakat anadolu da dirlik henüz sağlanmamış. Karamanoğulları güçlü bi şekilde yanı başımızda.Heart of Iron oynadıysanız daha önce askeri hareket ve ekonomi mantığı aynı şekilde tasarlanmış. Total War serisindeki teknoloji ilim irfan sistemide Europa Universalis IV oyununda mevcut. Diplomacy oyununun bütün rütuşlarıda oyunun son halini almasına yardım etmiş açıkcası.

Tek kötü yanı bununda bir sonu var malesef. Heart of iron gibi belirli bir tarihe gelindiğinde oyun son buluyor. Bu konuda yukarıda da belirttiğim gibi halen kızgın bir oyuncu olarak heart of iron oyununu defalarca oynadım. Hatta ileri gidp teknoloji sürelerini kısalttım askere alım sürelerini kısalttım neden derseniz eğer zaten sayılı günlerimiz var onlarıda üçüncü dünya ülkesi olarak 2 sene de mekanize tugayı oluşturmayla geçirmeyelim diye :)

Strateji oyunu sevenlerin mutlaka denemesi gereken bir oyun Europa Universalis IV. Geç kalmadan deneyin pişman olmayacaksınız.

Kaynak : Oyunmodlari.com

Kaynak belirtilmedikçe izinsiz kullanılamaz.

Ekran Görüntüleri :

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir

kaz.uslu Hakkında

Bilgisayar oyunları için Mod, yama, harita, dlc, eklenti ve daha fazla içeriği paylaştığımız websayfamızdır. Oyunmodlari.com test ettiği binlerce içeriği ile bu alanda lider sayfalardan birtanesidir. Sizde Oyunmodlari.com sitesine kendi yaptığınız yada çok hoşunuza giden anonim bir içeriği ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir