İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Farming Simulator 22 Ne Zaman Çıkacak?

Bugün Giants Software tarafından duyurulan, dünyanın en çok oynanan çiftlik simülasyon serisi Farming Simulator’ün yeni sürümü oyuncuların dikkatini çekti. İlk defa bu yıl Focus tarafından yayınlanmayıp, firma kendi bünyesinde oyunun dağıtımını da üstlenecek. Farming Simulator 22 peki ne zaman oyuncusuna kavuşacak?

Çıkış tarihi net olarak açıklanmasa da 2021 yılının 4. çeyreği oyunun geleceği resmi olarak duyurulan zaman aralığıdır. Eski oyunların çıkış tarihlerine baktığımızda bu tarihin Ekim 2021 olabileceği konusunda emin olabiliriz. Çünkü serinin kendinden en çok söz ettiren son 4 oyunu duyuruldukları yılın Ekim ayında piyasaya sürüldü.

Farming Simulator 22 Yenilikleri

Giants Software resmi Farming Simulator blogunda duyurduğu tanıtım makalesinde dikkat çeken en büyük özellik mevsimlerin oyuna dahil oluşu. Fakat oyuncular, Farming Simulator 19 ile zaten detaylı bir mevsim modu aracılığı ile oyunu oynamışlardı. Bunu çok devrimsel bir yenilik olarak görmemiz gereksiz olur kanaatindeyiz.

Farming Simulator 19 Mevsim Modu İndir

Fs19 Alpine DLC’si ile oyuncuya tanıtılan Elengrat haritasının Fs22’de de yer alacağı biliniyor. Oyunda yine 2 harita olacak fakat önceki sürümlere göre haritalar çok daha detaylı olacağı yine makalede yer alan bilgiler arasında. Fakat Farming Simulator oyuncusu yıllardır oyuncular tarafından yapılan ücretsiz detaylı haritalarda bu oyunu oynamadılar mı? oynadılar. Öyleyse bunu da büyük bir yenilik olarak algılamamız gerekir.

Fs 19 harita indir

Yapımcı, yeni oyunda yenilenmiş Giants Engine 9 kullandıklarını da haberde oyunculara aktardı. Peki nedir bu Giants Engine 9? Daha gerçekçi çekiş gücünü araçlara taktim eden, motor zorlanmalarını ses ve vites geçişlerini daha gerçekçi kılan ve ayrıca yapay zekanın eski oyunlara oranla daha anımsanacak düzeyde hissettiren bir yenilik. Bunu ben söylemiyorum, Giants Software kendi söylüyor. Fakat paylaşılan ekran görüntüsüne baktığımızda Fs15’ten çok bir fark göremiyoruz en azından fizik ve grafik konusunda. Bu konuda şuan için yetersiz.

Paylaşılan haberin sonlarına doğru atılan bu ekran görüntüsü de bir önceki oyundan sadece hayvan renklerinin farklı olduğunu anlamamız için yeterli. Yine dinamik olmayan bir zemin görüntüsü göz yormayı başarıyor. Otların her yerde aynı oluşu üzüyor.

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz.

Kısacası bu aşamada çokta gözle görülen farkların olduğunu söyleyemeyiz. Fakat yapımcılar artık haftalık geliştirici duyuruları yayınlamaya başladıklarında oyun hakkında detaylar ortaya çıkacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir