İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

LOL Kayıt Sırasında Yapılacak Püf Noktalar

Lol olarak bilinen League of Legends oyunu, basit bir oynayış mantığına sahiptir. Ancak oyunun bu kadar basit olmasına karşın onu çekici kılan durum ise; aklınızı kullanmak ve takım oluşturabilme kabiliyetinizdir.

League of Legends oyununa ilk başlayacaklar için basitlik; oyunun kayıt sayfasında başlıyor. Ancak kayıt sayfasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcut ve bu adımları başarı ile geçtiğinizde; oyuna artı bir puan ile başlıyorsunuz. O yüzden kayıt aşamasında etkili bir kayıt işlemi için lol kayıt olma adımlarını size sırayla detaylandıracağım.

Öncelikle oyunun kayıt olma sayfasını açtığınızda; basit bir arayüz ile karşılaşıyorsunuz. http://www.oyunkaydol.com/league-of-legends-lol-kaydol/ adresinden de ulaşabileceğiniz sayfadan ilk işlem için şu adımları uygulayın.

Kullanıcı adı seçimi: Kullanıcı adı seçimi, gerçek hayattaki kişiliğinizdeki isminiz kadar önemlidir. Birçok oyunsever; geliştirdiği karakterini daha ilerilere çıkarmamasının sebebi; karakter adının yanlış seçiminden kaynaklanmaktadır. O yüzden ilk başta; sizi sürekli oyunda tutabilecek bir isim seçmenizde fayda vardır.

Şifre: Şifreniz; karakteriniz geliştikten sonra çok önemli olacaktır. Çünkü oyundan karakter satarak para kazanma durumu olduğundan; bazı kişiler sizin hesabınızı ele geçirmeye çalışacaktır. O yüzden karmaşık tutmakta fayda var.

E-posta adresi: E-posta adresinizi kimseyle paylaşmamanızı öneririm ve ilk kez kayıt oluyorsanız; LOL için özel bir mail hesabı açıp onun üzerinden kayıt olunuz.

Doğum tarihi: LOL belirli bir yaş grubunun altını kabul etmiyor, o yüzden 18 yaş ve üzerinde gerçek olmayan bir değer girebilirsiniz.

Oyunun ilk kayıt aşaması bu kadar ancak; buraya kadar ki süreçte en önemli durum; ilk kez kayıt oluyorsanız, özel bir mail hesabı açarak kayıt olmaktadır. Çünkü ilk kez oynayanlar oyunu yeni yeni öğreniyorlar, ban yiyorlar yada oyunu satmak istediklerinde; mail hesabını da tereddüt etmeden verebiliyorlar. Dİlerseniz basit bir kayıt olma aşamasını aşağıdaki videodan seyredebilirsiniz.


İkinci aşama: Oyun indirme ve detaylar

İlk adımdaki basit kayıt ekranından sonra karşınıza oyun indirme linki gelecektir. Eğer oyununuz kurulu değilse; oyunu buradan indirebilir, kurabilir ve oynayabilirsiniz. Kurulu oyunu açtıktan sonraki adımları sırayla püf noktaları ile anlatalım.

Nick girme: Oyuna giriş yaptıktan sonra ilk olarak nick belirlemeniz istenecektir. Bu nick; kesinlikle küfür içermeyen, kötü, taciz veya cinsellik içermeyen isimlerden seçilmelidir.  Oyun içindeki kontrol sistemi bunu sürekli denetlemekte, ancak bazı durumlarda kaçırabilmektedir. Bu sefer ise; karakteriniz güçlendikçe ön plana çıktığı zaman deşifre olmaktadır.

Ayrıca karakter isminizi 3 ile 16 karakter arasında girebilirsiniz. Nickinizi yazarken; Riot gibi kelimeleri kesinlikle kullanmayın. Nick değiştirilemeyeceği için, bu adımda iyi karar vermelisiniz.

Profil resmi: Bu adım; tamamen görsellik içindir. Herhangi bir resim seçebilirsiniz ve daha sonra bu resmi değiştirebilirsiniz.

Zorluk seçimi: Son olarak size oyunun zorluk seviyesi sorulacaktır. Eğer oyunu daha önce oynadıysanız; tecrübenize göre bir şık seçebilir yada ilk kez oynuyorsanız; başlangıç alanını seçebilirsiniz.

Son olarak oyun içinde kayıt olduktan sonra şunlara dikkat etmenizi öneririz.

  • Kendinize bir koruyucu melek bulun.
  • Arkadaşlar edinin. Çünkü bu bir takım oyunu.
  • Karakterinizi ön plana çıkarmayın.
  • Kalabalık ve savaş alanlarında bulunmayın.
  • Kısa zamanda yüksek kar elde edebileceğiniz görevler yapın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.