Pokemon Go Nasıl Oynanır? – Oyun Modları – Bilgisayar Oyunları Mod, Harita ve Yama İndirme Sitesi

Pokemon Go Nasıl Oynanır?

45 kez

Tüm dünyayı bir anda saran pokemon go çılgınlığı piyasaya sürüldüğünden beri hiç durmadan daha da büyümeye ve bünyesine yeni oyuncular katmaya devam ediyor. Kids games listelerinde kalmayıp yetişkinlere de hitap eden bir oyun olmayı başarmıştır. Genel olarak mobil üzerinden android ve İOS formatları ile oynanan bu kaliteli ve keyifli oyun adına Pokemon Go Nasıl Oynanır? Sorusu için ise oyuna biraz daha detaylı bir şekilde bakmak gerekir.

Ancak öncelik oyunu indirmek gerekir ki bunun için de şu anda mobil internet oyun mağazalarından indirme gibi bir durum olmadığı için öncelik olarak oyunun APK dosyalarının cep telefonlarına indirilmesi gerekmektedir.
Pokemon Go Oyunu Oynama Şekli
Aslına bakılırsa oyun gerçek hayat ile pokemon campaign dünyanın birbirine karışımından oluşturulmuş ve bu noktada iyi bir bütünlük yakalanmış bir oyundur. Öncelik olarak oyun telefona kurulduktan sonra bir hesap açmak gerekmektedir.

Bunun için de herkes kendisine ait olan bir mail adresi ile verilen talimatlar doğrultusunda bunu son derece kolay bir şekilde yapabilir. Daha sonra her oyun sever kendi adına bir karakter yaratmalıdır. Farklı cinsiyette ve istenilen her hangi bir tipte bir karakter oluşturma imkânı bulunmaktadır. Bundan sonra ise oyuna giriş yapılmasının ardından sanal gerçeklik üzerinde çizgi filmden de hatırlanacağı üzere üç farklı pokemon türü oyun severe sunulmaktadır.

Bunlar ise Charmander, Bulbasaur ve bir de Squirtle pokemonlarıdır ve bunlardan birini yakalamak gerekmektedir. Fakat bu noktada oyunla ilgili bir avantajı söylemek gerekirse; eğer bu üç pokemondan her hangi birini yakalamak yerine biraz beklenilirse, o zaman bu üç pokemonun yanı sıra en çok sevilen karakter olan Pikachu da kendini göstermektedir ve bu sayede Pikachu yakalanabilir. Bunun için de ekran üzerindeki kamera ile ve poketopu pokemonun tam üzerine gelecek şekilde atarak yakalamak mümkündür. Bu işlem tamamlandıktan sonra da yakalanan pokemon hakkındaki her türlü bilgi anında ekrana yansımaktadır.
Sokağa Çıkıp Pokemon Arama
Bu noktada Pokemon Go Nasıl Oynanır? Sorusunun bu başlangıç cevabından sonra ise asıl oyun başlamış oluyor. Oyunun farklı olan gerçek hayat ile sanal ortamın mükemmel bir uyum içerisinde yapılmasından kaynaklı olarak bundan sonra başka bir pokemon monsters yakalayabilmek adına oyun içerisindeki harita sayesinde gerçekten sokağa çıkılarak pokemonları aramak, bulmak ve yakalamak gerekmektedir.
Bir ipucu vermek gerekirse oyunun sağ alt kısmında yakın olan tüm pokemonlar göründüğü için bu sayede kolay bir şekilde pokemon yakalanabilir. Yakalamak için ise pokemona dokunup açtıktan sonra poketopu o pokemona doğru atmak yeterli olacaktır.

OyunModları

Bilgisayar oyunları için Mod, yama, harita, dlc, eklenti ve daha fazla içeriği paylaştığımız websayfamızdır. Oyunmodlari.com test ettiği binlerce içeriği ile bu alanda lider sayfalardan birtanesidir. Sizde Oyunmodlari.com sitesine kendi yaptığınız yada çok hoşunuza giden anonim bir içeriği ekleyebilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir