Super Mario Efsanesi – Oyun Modları – Bilgisayar Oyunları Mod, Harita ve Yama İndirme Sitesi
SEVGİ, SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ.
Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.

Super Mario Efsanesi

Yayınlanma: · Güncelleme: 136 kez

mario

1985 yılından günümüze popülerliğinden bir şey kaybetmeden halen oynanmaya devam eden bir oyundur. Özellikle çocukların severek oynadığı Mario , başkahraman olarak Süper Mario adıyla anılmaya başlanmıştır. İlk kez Nintendo tarafından piyasaya sürülmüş olup, kendisinden sonraki birçok bilgisayar ve video oyununa ilham kaynağı olmuştur.

Süper Mario yaşadığı ülkenin prensesi Peach’i kurtarmak için her yolu denemekte, kullanıcısına oldukça keyifli zamanlar geçirtmektedir. Süper Mario Kardeşlerle devam eden seri dünyanın en çok satılan oyunları arasına girmiştir. Büyük serilerin geliştiricisi Japon Shigeru Miyamato tarafından Mario geliştirilmiş olup 30 yıldır ilk günkü keyifle oynanmaya devam etmektedir. Çocuklar tarafından çok beğenilmesi ve fanatik dalgası yaratması nedeni ile oyun geliştirici Nintendo’nun olmayan yüzlerce çeşit Mario oyunu piyasaya çıkmıştır.

Oyun sitelerinde başköşede yer alan taklit Mariolar orijinal Mario’ya benzerlikleri ile dikkat çekmektedir. Mario’nun son oyunu New Super Mario Bros U’dur. Bunun yanında Mario Go Kart oyunu da oldukça sevilmektedir.
Atariler yanında tablet ve telefonlarda da oynanan Süper Mario, video oyun dünyasının en popüler oyunudur. Musluk tamircisi Mario kısa boyu ve bıyıkları ile oldukça sevimli bir karakter olarak çok sevildi. Büyük küçük oldukça fazla bir oyuncu kitlesi ile sık-sık yeni oyunları çıkartıldı.

Prensesi kurtarmak için borulardan atlayıp zıplayan Mario pizzacı kılıklı bir su tesisatçısı olarak 30 yıldır çocukların ve yetişkinlerin gönlüne taht kurdu. Çocukluğunda Mario oynayıp gençliğinde de oynamaya devam edenlerin sayısı bir hayli fazladır. Super Mario 3D oyunu Mario’nun en eğlenceli oyunlarından biridir. Gezegenler arası maceraları ile yine prensesi kurtarmaya çalışan Mario, birbirinden farklı özelliklerdeki gezegenlerden geçerek prensesine ulaşmaya çalışmaktadır. Zengin bir platforma sahip olan oyunda sonraki adımlarda neyle karşılaşılacağının tahmin edilememesi oyunu daha da heyecanlı kılmaktadır. Her bir bölüm adeta birer bulmaca yığını olan oyun sadece engelleri aşmaktan ibaret değildir.
Üç boyutlu ve iki boyutlu platformlara sahip bölümlerden oluşmaktadır. Her bölümde zeka ve beceri konuşturulmakta, kimi bölümlerde küçük keşifler söz konusu iken kimi bölümlerde sayısız gizem barındırmaktadır. Tamamen oyuncunun beceri ve keşif yapma yeteneğine göre oyun boyut kazanmakta ve her bulunan yeni yıldız oyuncuya yeni güç katmaktadır. Yeni güçler yeni oyunların kapısını açmakta, Galaxy 2 adeta bir oyun mekaniği gibi çalışmaktadır.

Farklı hamlelerle farklı oyunlar ortaya çıkmakta, oyuncunu hamle şekline göre oyun şekil almaktadır. Tek kişi oynamanın yanında ikinci bir kişi ile birlikte oynandığında Mario daha da eğlenceli hale geliyor. Ekip çalışması ile engelleri aşmak ve yardımlaşmak çok daha keyifli ve sürükleyici olan Mario daha uzun yıllar heyecanla oynanacağa benziyor. Mario ismi aslında kahramanımızın adı değil soyadıdır. Oyunun asıl adı Super Mario Brother yani süper Mario kardeşlerdir. Oyundaki alınca büyüyen mantar türü gerçek dünyada da var olan bir türdür. Zehirli ve yenildiğinde halüsinasyona neden olan bir mantardır. Mario ilk tasarımında tesisatçı değil marangozdur. Aynı zamanda doktorluk ta yapmaktadır. Mario’nun kötü karakteri oynadığı tek oyun Donkey Kong 2’dir. Milyonlarca kopyası satılan Mario 70’den fazla ödül alan bir oyundur. Şiddet içermeyen bir oyun olarak çok sevildi ve 30 yıldır da oynanmaya devam ediyor.

OyunModları

Bilgisayar oyunları için Mod, yama, harita, dlc, eklenti ve daha fazla içeriği paylaştığımız websayfamızdır. Oyunmodlari.com test ettiği binlerce içeriği ile bu alanda lider sayfalardan birtanesidir. Sizde Oyunmodlari.com sitesine kendi yaptığınız yada çok hoşunuza giden anonim bir içeriği ekleyebilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir