En kaliteli mod indirme sitesi - Oyunmodları

THE SETTLERS – Rise of an Empire İncelemesi

2 Beğeni Yorum
The-Settlers-6-Rise-of-an-Empirekapak

Settlers oyunları hep dikkatimi çekmiştir fakat bir türlü oynama fırsatı bulamamıştım. Ubisoft’un pazara sunduğu settlers oyunlarından THE SETTLERS – Rise of an Empire’i oynama imkanı buldum. Bir İmparatorluk doğuyor konseptiyle oyuncusu ile buluşan The Settlers Rise of an Empire paketi Geniş bir coğrafyaya yayılmadan önce halkın ihtiyaçlarını karşılayacak malzemeleri üreterek yavaş yavaş büyümeyi , genişleme sürdükçe hırsız ve ufak çaplı çetelere belirli bir pay vermeyi ihmal etmeden oyunda ağır ağır yol almanız gerekiyor.

Oyunda 6 çağ var ve bu çağları aşmak için gerekli güncellemeleri yapmanız gerekiyor. Örneğin Ana bölgenizde taş vb. ürünleri bulamaz iseniz kralı diğer sahiplenilmemiş bölgeye gönderip o bölgeye kale inşa ederek bölgeyi sahiplenmeyi daha sonra ise bölgedeki hammaddeyi işleyecek binalar inşa ederek gerekli malzemeleri toplayıp kale seviyenizi arttırıp çağ atlayabilirsiniz. Çağ atlayabilmek için Kralınızın şehir meydanında olması gerekmektedir.

Her çağ için farklı şeyler istemekte. İlerleyen zamanlarda demir işleme ocağını kurarak demir ile üretebileceğiniz Ok ve Kılıçları üretip, okçu ve kılıçlı asker alma merkezi yaparak haydutlarla veya diğer krallıklarla doyasıya savaşabilirsiniz.Ceylanlar kıymetli birer varlık oyunda. Hem yemek ihtiyaçlarını hemde elbise ihtiyaçlarını doğrudan karşılayabiliyorsunuz ceylanlar ile.

Halk bir malzeme eksik diye isyan edebiliyor isyan zamanında birşey kuramıyor ve birşeyi genişletemiyorsunuz. Çağda atlayamıyorsunuz öncelikle isyanın geçmesi gerekiyor. İnek ve koyun kendiliğinden oluşmuyor. Haritada inek veya koyun bulmalı ve bunları evcilleştirmelisiniz. Aksi halde Süt ve dolayısıyla peynir de üretemiyorsunuz. Koyundan üretimi gerçekleştirilen yün ise üretemez iseniz sadece ceylan derisinden elbise giymek istemeyen halkın isyanı ile karşılaşacaksınız.

THE SETTLERS – Rise of an Empire2

Buğday üretip bu buğdaylar ile ekmek üretimi yaparak halkın yiyeceğinin büyük kısmını buradan karşılayabilirsiniz. Kenevir üretimi ile eczane kurup ilaç üretebilirsiniz. Ayrıca Tavernaların ihtiyacını karşılayacak ürünlerde kenevir ile üretilmektedir. Oyundaki özel bölgelere sahip çıkmanız sizin daha hızlı gelişim göstermenizi ve halkınızın ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamanızı sağlayacaktır.

Malzeme Deponuzu çok hızlı geliştirmelisiniz aksi halde stokta yer kalmayınca üretilen malzemeler depoya gelemediği için insanlar yine isyan çıkaracaktır. Arada deponuzu kontrol etmelisiniz ihtiyaç fazlası malzemeleri satarak deponuzda yer açabilirsiniz.

The Settlers – Rise Of An Empire Ekran Görüntüleri için Tıklayınız…

Kaynak : Oyunmodlari.Com

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir

kaz.uslu Hakkında

Bilgisayar oyunları için Mod, yama, harita, dlc, eklenti ve daha fazla içeriği paylaştığımız websayfamızdır. Oyunmodlari.com test ettiği binlerce içeriği ile bu alanda lider sayfalardan birtanesidir. Sizde Oyunmodlari.com sitesine kendi yaptığınız yada çok hoşunuza giden anonim bir içeriği ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir