En kaliteli mod indirme sitesi - Oyunmodları

Tropico 5 İncelemesi

20 Beğeni Yorum
tropico5_cover1

tropico5_inceleme_1

Tropico 5 , Kalypso Media tarafından bir seri halinde piyasaya sürülen oyunların içerisinden 2014 yapımı olarak aramıza yeni katılan Tropico serisinin son oyunudur. Bu oyun Tropico 4 ve Tropico 4 Modern Days’e  göre daha fazla ayrıntı ve yenilik barındırmaktadır. Tropico 4’te USSR , USA olmak üzere iki adet süper güçten etkilenme olduğu halde Tropico 5’te Avrupa , Almanya , Çin , Amerika , Rusya gibi süper güçlerden etkilenme ve Elçilik binalarında bu ülkelerin elçiliklerini bulundurup bu ülkelerle hem ekonomik hemde diplomatik açıdan önemli kaynaklar elde etmek mümkün.

tropico5_inceleme_2

Oyun Koloni döneminden başlayıp Modern çağa kadar ilerlemekte . Uzay istasyonları kurmak , Modern apartmanlar yapmak , Modern tarım yapmak için bir dizi teknolojik araştırma yapmamız gerekmekte. Bunun için ise Kütüphaneler oluşturup araştırma hızını arttırmalıyız. Bu kütüphanelerde Tropican vatandaşlarını işe alıp ceplerine de dolgun maaş koyarak hızlı şekilde teknolojik ilerlemeye adapte olabiliriz.

Ayrıca Gelişmiş maden sistemi mevcut. Soğuk savaş yani 2.Dünya savaşı zamanlarında Axis yani Almanya’nın başını çektiği İtalya ve Japonya gibi ülkelerle ittifak kurarak adamıza sürekli bir gelir sağlayabiliriz. Ürettiğimiz Petrolü , Doğal gazı diğer ihtiyacı olan ülkelere satabilmekte mümkün pek tabi.

tropico5_inceleme_1

Tarım alanları , binalar , devlet ve askeri bina ve modeller teknolojinin ilerlemesiyle yeni yükseltmelere olanak sağlamaktadır. Upgrade özelliğini kullanarak bu binaları yükseltebilir daha fazla verim alabiliriz. Örneğin Gözetleme kulesini inşa ettikten sonra Upgrade bölümüne tıklayıp Makinalı silahlı hale getirebiliriz. Tabi ki her yükseltmenin de farklı farklı bedelleri var. Ama yaptığınız her yükseltme size olumlu bir dönüş sağlayacağından dolayı bunu göz önünde bulundurmanızda fayda var.

tropico5_inceleme_4

Oyun serbest modda oynadığınızda birçok harita ve ada ismi mevcut. Bu adalar Karayip adalarıdır. Bir zamanlar korsanlar tarafından yönetilen Isla de  Tortuga gibi gerçek isimleri ve şekilleri ile oyunda yer almaktadır. Tropico 4’ten sonra DLC desteği gelen oyunun bu serisine yeni DLC’lerin geleceğini düşünüyorum. Korsan olarak dış ticarete darbe vurup büyük bir gelir elde etme gibi yeni DLC’lerin çok yakında aramızda olacağına şüphem yok açıkcası.

Tropico 5’te bir savaş döneminde seçtiğiniz tarafı iyi düşünerek seçin. Çünkü karşı ülkenin birlikleri adanızı işgal etmek için karşı saldırıda bulunacaklardır.

tropico5_inceleme_3

Tropico serisi dediğimizde aklımıza gelen bir diğer önemli aktivite ise Turizm. Ada turizmini biraz daha geliştirmek sizin elinizde. Yanyana istediğiniz kadar otel yapabiliyorsunuz. Yamaç paraşütü , Kumarhane gibi aktiviteler ile gelen turistlerin ceplerini adada boşaltmasını sağlarsanız inanılmaz bir servet sizin olacaktır. Ayrıca oyunda büyük köklü yenilikler yapabilmeniz mümkün. Günümüz zamanına uyarlanmış bir diktatörlük oyununda sigarayı yasaklama , eşcinsel evliliğine izin verme gibi aşırı durumlarda geniş bir isyanla karşılaşmanız da cabası. Bunu göz önünde tutarak devrin en iyi diktatörü olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Oyunda itfaiye binası malesef yok.

Polis karakoluna yapacağınız bir değişiklik ile(yükseltmeler bölümünden Fire Bradge isimli yükseltmeyi yapacaksınız.) karakolde bir itfaiye bölümü oluşturabilirsiniz.

Oyunu oynamanız size zaman kaybettirmez aksine mutlu dakikalar geçirmenizi sağlar. Bizden tavsiye bu oyunu mutlaka oynayın …

Tropico 5 Ekran Görüntüleri

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir

kaz.uslu Hakkında

Bilgisayar oyunları için Mod, yama, harita, dlc, eklenti ve daha fazla içeriği paylaştığımız websayfamızdır. Oyunmodlari.com test ettiği binlerce içeriği ile bu alanda lider sayfalardan birtanesidir. Sizde Oyunmodlari.com sitesine kendi yaptığınız yada çok hoşunuza giden anonim bir içeriği ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir