En kaliteli mod indirme sitesi - Oyunmodları

Victoria II İnceleme

1 Beğeni 1 Yorum
osmanlı_victoriaII

Merhaba Oyun Modları Takipçileri, bugün sizlere Victoria 2 adlı strateji oyunu hakkında bilgi vereceğim.Uzun bir soluk oynadığım için detayları hakkında da herşeyi anlatmak istiyorum.Victoria 2 dünyadaki bütün ülkeleri seçebileceğimiz Gerçekçi zamanlı bir strateji oyunudur. Senaryo vb. birşeye bağlı kalınmaksızın oyun akışını elimizde bulundurduğumuz ve yönetimi devraldığımız ülkenin ekonomik , diplomatik ve teknoloji alanlarında önemli kararları bizlerin verdiği ,  dünya haritası üzerinde oynanılan bir oyun.

18 yüzyılın sonlarında ve 19.yüzyılın  başlarında oyuna başlıyoruz.Türkiye tabiki o zamanlar kurulmuş bir devlet değildi fakat Şanlı Osmanlı oyunda yerini almış.Osmanlıyı seçtim tabiki ve gerekli dataların yüklenmesi ile oyun ekranıyla karşılaştım. Mısırın kendi başına bir ülke konumunda olduğu ve süveyş kanalının Amerika’nın kontrolünde olduğunu Trablusgarp Bingazi gibi Afrika şehirlerinin yönetimi bizim elimizde ve Doğuda Irak toprakları kuveyt dahil batıda ise Avusturya sınırına kadar geniş bir coğrafya’da yıkıma geçen bir imparatorluğu ayakta tutabilmek için çabalarken buldum kendimi.

Ekonomi gerçektende olduğunca kötü. Eyalet sistemi bulunmakta oyunda yani örneğin Konya bölgesi dendiğinde bu bölgeye yakın bir kaç şehir de yine Konya bölgesinde sayılıyor. Önemli şehirler tek başına birer bölge olarak görülmekte.Ekranın sağ alt kısmında bulunan ufak haritada 3.sekmeye tıkladığınızda Demiryolu ağınız ve şehirlerin üretim hacmi ile karşılaşırsınız. Sıkıntı etmeyin demiryolu ağınız yok diye hemen teknolojik araştırma merkezinden demiryolu yapmak için gerekli teknolojik araştırmanın başlaması emrini verebilirsiniz.

Ben Arnavutluk Eyaletine bir Çimento fabrikası kurarak bozuk ve sürekli borç aldığım bir ekonomi düzeninden borç verebilir ekonomi düzenine geçişin ilk adımını attım. Daha sonra Bursa bölgesine de bir cam fabrikası ile devam ettim. Giresuna da şarap fabrikası kurduktan sonra aksamayan bir ekonomiye sahip oldum.Sürekli eksiye doğru giderken edindiğim borçlarıda kapatmaya başladım.Aksi halde İngiltere gibi borç aldığımız ülkeler Gemilerini bakentimize yaklaştırıp borcumuzu ödememiz için tehdit etmekte.

Endüstri ve Pazar teknolojik araştırmalarına devam ederek ekonomiyi sağlama aldıktan sonra askeri ıslahat ve reformların da adımlarını yavaş yavaş attım. Tabi bütün bunlar olurken isyancıların sürekli ayaklanması ve bu ayaklanmaları bastırmak için askeri gücün zaman zaman yetersiz kalması da cabası. Oyunda şunu hissettim ne zaman doğru bir adım attıysam hemen isyan başlatıldı. Yani güçlü bir imparatorluğa doğru ilerlerken sürekli isyanla karşılaştım.Vergiler düşük seviyede iken böyle bir isyanlarla karşılaşmak diğer ülkelerin parmağının bu oyunda açıkca göstergesi olduğunu anımsattı birden bire. Neyse siyasetten uzak bir yazı yazacağım fazla detaylara girmeden.

Avrupa’da yenilikçi Almanların Avusturya ile başlattığı savaş sonrası dengeler tamamen değişti. İran Mısır gibi ülkelere gelin birlik olalım çağrısını sürekli yenilemiştim fakat beni takan yoktu. Amerika Mısırı yanına almış sağlam bir müttefik oluşturmuştu. İngilizler ise çıkarları doğrultusunda ilerlemekteydi. Fransızlar Orta Doğu ve afrika kıtasında aşırı toprak sahibi olmaya başladığından dolayı tedirgin oldum ve Mısıra karşı bir savaş başlattım. Amacım Araştırma hızını arttıracak önemli şehirlere sahip olmak ve toprak bütünlüğümü korumaktı. Anadolu kalkanı I ve Anadolu kartalı II isimli ordularım Bu savaş için önceden hazırladığım oldukça güçlü ordulardı. Süveyş kanalı Amerikanın kontrolünde olduğu için Trablusgarp ve bingazi tarafına askeri sefkiyat yapmam mümkün değildi.

Her şehirde asker üretimi yapamak ve asker üretebildiğimiz şehirlerde de sürekli olmaması nedeniyle bu benim canımı sıkmaktaydı. Trablusgarp Afrikanın Kalbi sayılacak konumda olduğu için benim için önemliydi.Saldırıya Adana kısmından bir tarafta da Bingazi tarafından Diğer Anadolu Kalkanı ile Nacaf (ırak) kısmından başladım. Oyun zamanı ile 3 yıl sonra toprakları Afrikanın içlerine Etiyopya’ya kadar uzanan Mısır devletini yıkarak topraklarına sahip oldum.

Zamanın nasıl geçtiğinide anlamadık bak yazmaya başladık ya. Sayfalarca yazabilirim bu konuda aslında ama size işin mantığını anlatmak ve oyunu güzel bir yandan aks etmek için böyle bir anlatım yolunu seçtim.Oynamanızı da ayrıca Tavsiye Ederim.Son Olarak Oyunun iki adet eklentisi varmış onlarıda denedikten sonra sitemiz üzerinden aktaracağım.

Kaynak : Oyunmodlari.com

Victoria II Tanıtımı :

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir

kaz.uslu Hakkında

Bilgisayar oyunları için Mod, yama, harita, dlc, eklenti ve daha fazla içeriği paylaştığımız websayfamızdır. Oyunmodlari.com test ettiği binlerce içeriği ile bu alanda lider sayfalardan birtanesidir. Sizde Oyunmodlari.com sitesine kendi yaptığınız yada çok hoşunuza giden anonim bir içeriği ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir