İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zoo Tycoon İnceleme

Birçoğumuz belki de henüz bir hayvanat bahçesi görmedi. Birçoğumuz ise ayda bir kez ziyaret ediyor yada evlerinde besliyor sevimli dostlarımızı. Zoo Tycoon ile kendi zevkinize göre dizayn edip ziyaretçilerin hizmetine sunacağınız hayvanat bahçeleri oluşturabilirsiniz. Ziyaretçilerden vizite ücreti alıp hayvanat bahçenizi genişletip , yeni yaşam alanları ve hayvan çeşitliliğini arttırabileceğiniz, ziyaretçilerin ihtiyaçları için kullanacağı binalar ekleyip onların bu geziden memnun kalmalarını sağlamakta yine sizin ellerinizde.

Hayvan bakımı zorlu ve meşakkatli bir iştir. Bu nedenle bakıcı sayınız bütün hayvanlarınıza yetecek düzeyde olmalı. Ayrıca parkın temizliğinden sorumlu işçilerde ziyaretçilerin yaramaz çocuklarının stantlarınızdan aldığı ürünleri ortalık yere atması yüzünden çokça mesai yapabilir. Zoo Tycoon Microsoft firması tarafından dağıtılan bir ürün olduğu için kalitesi tartışılmaz iyidir. Üzerine kurulan birbirinden harika ek paketleriyle hayvanlar aleminde uzun bir yolcuğa çıkmanızda muhtemel.

zootycooninceleme_01

Örneğin akvaryum eklenti paketi ile deniz hayvanları için bir akvaryum park inşa edebilirsiniz. Yada safari eklentisi ile oluşturacağınız düzen doğrultusunda hayvanların doğal yaşam alanlarını sağladıktan sonra ziyaretçilerinizin bu alanda safariye çıkmasını gerçekleştirebilirsiniz. Birbiriyle iyi anlaşan hayvanları aynı kafese koymanızda sıkıntı yok fakat hayvanlar birbiri ile anlaşamıyorsa onları mutlaka farklı kafeslerde barındırmalısınız.

zootycooninceleme_02

Her havyanın ne yediğini bilmeli ve onları aç bırakmamalısınız. Bakıcıların yetersiz kaldığı yerde sizde elinize süpürge alıp kafeslerin içerisini temizleyebilir , suluklarına su ekleyebilir ve yemlerini tazeleyebilirsiniz. İlgilenmediğiniz hayvanları kaybedebilirsiniz. Onların morallerini yüksek tutmalı ve parkın içerisinde huzurun hakim olduğu bir zaman serisi yakalamalısınız.

Zoo Tycoon , hayvanat bahçesi işletme simülasyonu oyunudur. Bu tarzda yapılmış en iyi oyunlardan biridir.Diğer Tycoon oyunları için bknz; Tycoon Oyunları

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir